Czy leki mogą osłabiać działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam!

Biorę od 5 lat Yasmin, a niedawno lekarz rodzinny przepisał mi Sulpiryd 2 razy dziennie 50 mg (ponieważ mam dolegliwości żołądkowo-jelitowe i związane z tym napady lęku). Czy te leki wpływają na siebie nawzajem? Czy Sulpiryd nie osłabi działania antykoncepcyjnego Yasmin?

Witam!

Sulpiryd nie wywiera interakcji w stosunku do doustnej antykoncepcji hormonalnej. W związku z tym stosowanie obu leków nie powinno osłabić działania antykoncepcji hormonalnej.

Pozdrawiam serdecznie!