Czy Macmiror wywołał tą biegunkę?

Wczoraj wieczorem byłam na wizycie u ginekologa, który stwierdził u mnie zapalenie pochwy. Jako formę leczenia przepisał mi globulki dopochwowe Macmiror Complex 500 i nakazał aplikować je przez 8 kolejnych dni - do wyczerpania opakowania. Wczoraj po powrocie do domu zgodnie z zaleceniem, wykorzystałam pierwszą globulkę i dziś od samego rana doskwiera mi biegunka. Czy globulki mogły mieć na to jakikolwiek wpływ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak wiadomo każdy lek może wywoływać różne działania niepożądane.

Jednakże po zapoznaniu się z ulotką Macmiror Complex 500 możemy stwierdzić, że biegunka nie należy do skutków ubocznych związanych z danym lekiem.

Możliwe działania niepożądane, jakie mogą pojawić się na skutek stosowania Macmiror Complex 500 to pieczenie i swędzenie pochwy, pokrzywka oraz kontaktowe zapalenie skóry. Dolegliwości te występują jednak bardzo rzadko, bo u mniej niż jednej osoby na 10 000 pacjentów.

Najprawdopodobniej więc biegunka, której Pani doświadczyła pojawiła się z innego powodu. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek inne objawy lub biegunka utrzymywała się zbyt długo proszę skontaktować się z lekarzem.

Charakterystykę leku znaleźć można pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/macmiror-complex.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.