Czy mam depresję, jesli w wieku 12 lat tracę sens życia, mam zawroty głowy, lęk i nie mam apetytu?

Mam 12 lat i jestem dziewczynką. Ostatnio stałam się strasznie płaczliwa. Mam również zawroty głowy, lęk i bardzo mały apetyt. Nie wiem co mam zrobić. Trące sens życia. Czytałam, że to są objawy depresji, ale mam to dopiero od kilku dni.

Witam!
Podobne do depresji objawy mogą występować u nastolatków i być spowodowane zmianami okresu dojrzewania. Jeśli Twoje samopoczucie jest niskie od kilku dni, to nie musi być to objaw depresji. Każdy z nas ma lepsze i gorsze dni.
Jesteś teraz bardzo wrażliwa na wszelkie problemy i przeszkody. Nawet niewielkie trudności mogą wywoływać silne reakcje emocjonalne. Poobserwuj siebie. Jeśli Twój stan nie poprawi się w ciągu najbliższych dni, a samopoczucie będzie dalej się pogarszać, to należy powiedzieć o tym rodzicom. Jesteś bardzo młodą osobą i zgoda rodziców jest niezbędna do kontaktu ze specjalistą.
W razie pogorszenia się samopoczucia możesz wraz z rodzicami udać się do psychologa, by sprawdzić, co jest przyczyną takiego stanu.

Pozdrawiam