Czy mam się martwić tym spadkiem wagi?

Witam. Ponad rok temu miałam rozlegulowany cykl menstruacyjny, waga mi poszła w gore (z 54 do nawet 61). Teraz mam inny problem, od roku cykl już mam unormowany a waga spada mi cały czas, mimo braku zmiany diety. Ważę już prawie tyle co wcześniej, czyli 54kg. Czy mam się niepokoić że waga ciągle spada? Nie ćwiczę, pracuje głównie na stojąco, apetyt mam, niestety nie zwracam uwagi na dietę. Proszę o radę bo może powinnam się cieszyć zamiast martwić :)

Witam serdecznie,
waży Pani nie za dużo, ale nie jestem w stanie określić czy jest to niedowaga ponieważ nie podaje Pani swego wzrostu.
Dziwne, że bez zmiany diety i aktywności fizycznej Pani chudnie, więc warto wykonać badania - podstawowa morfologia plus badania tarczycy - TSH, FT3, FT4. Proszę także większą uwagę przywiązywać do diety. Pamięta Pani, że "jesteśmy tym co jemy".
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk