Czy miesiączka sama się unormuje?

Witam, zawsze miałam regularną miesiączkę co 29 dni a w tym miesiącu dostałam po 17 dniach, dodatkowo trwa już 11 dni.Ponadto po prawej stronie podbrzusza czuję kujący ból, ucisk i napięcie.Byłam dziś u ginekologa i miałam robione zwykłe USG, ponieważ jeszcze nie współżyłam. Pan doktor stwierdził, że to mały pęcherzyk, który sam się wchłonie, nie zalecił innych badań i leków. Czy to faktycznie samo się unormuje? Dodam, że zażywałam ostatnio sporo tabletek przeciwbólowych i miałam trochę stresów.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli nadal trwa krwawienie konieczne jest ponowne badanie. Sadze ze warto jest wykonać badania hormonalne ?