Czy mije dolegliwości są wynikiem problemów z tarczycą?

witam. Mam niedoczynność tarczycy z hashimoto. Ostatnio niestety nie czuje się zbyt dobrze mam lęki ucisk w gardle sztywność karku kołatanie serca. Zrobiłam badania kontrolne tsh mam w normie 2,008 ale za to ft4 mam powyżej normy 24,09 czy może być to spowodowane że dzieje się coś z hormonami? jeszcze niedawno wynik ft4 miałam w normie 16,25 i w niecały miesiąc się podwyższył. dodam że taki lęk dopadł mnie podczas jazdy samochodem i od tej pory mi zostało. Mam wrażenie że jest to przyczyna tarczycy. Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuje i Pozdrawiam.

Lek. Wojciech Zygmunt

Istnieje szansa, że weszła pani w fazę tzw. hashitoxicosis, kiedy dochodzi do nasilenia nacieku zapalnego w obrębie tarczycy, rozpadu komórek tarczycowych i nadmiernego uwolnienia hormonów tarczycy do krwi, co skutkuje nadczynnością tarczycy, która związana jest z objawami nadpobudliwości, niepokoju i lęku. Polecam skonsultować się z endokrynologiem. Pozdrawiam i życzę zdrowia.