Czy mogę być już spokojna, że nie jest to ciąża?

Witam jestem posiadaczką spirali miedzianej od 3 lat. Nigdy nie miałam reguralnych miesiączek ale od jakiegoś pół roku co 32-35 dni dziś jest 39 dzień a brak okresu . Zrobiłam trzy testy z moczu negatywne wszystkie dziś test beta hcg wynik 1.10 przy normie od 5 . Czy już mogę się uspokoić że to nie ciąża? Spirala wyczuwalna to znaczy ta nitka także myślę że na miejscu jest pozdrawiam gorąco i czekam na odpowiedź dodam że 21 października miałam wyrywana osemke i brałam bardzo dużo leków przeciw bólowych.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, wykonane testy najprawdopodobniej sugerują, że nie doszło u Pani do zapłodnienia i spirala zadziałała prawidłowo. Opóźnienie krwawienia może być spowodowane właśnie przyjmowaniem dużych ilości leków, stanem zapalnym w organizmie, przeziębieniem, osłabieniem.

Dodatkowo proszę pamiętać, że posiadając spiralę, może dojść do osłabienia intensywności miesiączek lub niepojawienia się ich całkowicie. W przypadku, gdyby taka sytuacja się powtarzała, warto byłoby dla pewności ponownie wykonać testy ciążowe.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/czy-jestem-w-ciazy-objawy-test

https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.