Czy mogę być w ciąży po pettingu dzień przed miesiączką?

Witam,

Mam problem i się obawiam bardzo mocno. Jestem młodą dziewczyną, mam 20 lat, trochę niedoświadczoną i może nie potrzebnie się przejmuje. Ostatnio miesiączkę miałam 9 grudnia, teraz miesiączka powinna wypaść na 6 stycznia niestety jej nie ma do teraz. Uprawiałam dzień przed miesiączką czyli 5 stycznia z chłopakiem petting, on wkładał mi palce do pochwy i wiem że na chwilę dotkną swojego penisa i znowu mi włożył palce do pochwy, ale byłam w ubraniu więc sądzę nim mi je włożył już wytarł.

Wczoraj 9 stycznia zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny, ale okresu nadal nie ma i w dodatku bolą mnie piersi i brzuch. Jaka jest szansa że jestem w ciąży, a może nie mam się niczego obawiać??

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zdecydowanie myślę, że nie ma powodów do paniki. W opisanej przez Panią sytuacji możliwość zapłodnienia jest prawie całkiem wykluczona (rozumiem, że na penisie, którego dotykał Pani partner, nie było nasienia). Objawy, które Pani opisuje, spowodowane są zapewne zbliżającą się miesiączką.

Pozdrawiam!