Czy mogę cierpieć na niedoczynność tarczycy?

Dzień dobry, czy wg poniższych wyników mogę cierpieć na niedoczynność tarczycy? Dodam, że mam większość objawów, jak ciągłe zmęczenie, swędzenie skóry, stany lękowe, zaparcia, trądzik, itd. Mam 35 lat. TSH: 2,882 przy normie 0,350-4,940 FT3: 2,37 przy normie 1,71-3,71 FT4: 0,98 przy normie 0,70-1,48

Lek. Wojciech Zygmunt

Wyniki pani badań są w normie. Najprawdopodobniej przyczyną nie jest choroba tarczycy. Jednakże w początkowych stadiach choroby tarczycy wyniki mogą być prawidłowa. Na pewno warto pozostać pod obserwacją, tj. powtórzyć badania np. za rok. Polecam także wykonanie ewentualnego USG tarczycy.