Czy mogę już stosować tampony lub kubeczek menstruacyjny?

Jestem 3 tygodnie po usunięciu polipa z trzonu macicy, za tydzień wybieram się na urlop i prawdopodobnie wypadnie mi miesiączka, czy mogę już stosować tampony bądź kubeczek menstruacyjny, po usunięciu polipa pierwsza miesiączka już była.
KOBIETA, 40 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po usunięciu polipa, ważne jest, aby dać swojemu ciału czas na pełne wyzdrowienie.. Ginekolog, który przeprowadził procedurę usunięcia polipa, powinien również udzielić odpowiednich informacji i zaleceń dotyczących rekonwalescencji.

Jeżeli chodzi o tampony i kubeczki menstruacyjne, to nie zaleca się ich stosowania do pełnego wygojenia rany. Chodzi głównie o to, że używanie wyżej wymienionych środków higienicznych może spowodować pojawienie się infekcji.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-tamponow-po-zabiegu-usuwania-polipa-endometrialnego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.