Czy mogę ponownie przyjąć Ellaone?

Witam. Przedwczoraj uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia, wzięłam wczoraj tabletkę ellaone. Mam dni płodne. Moje pytanie: czy mogę przyjąć kolejną dawkę tej tabletki po dwóch dniach po zastosowaniu pierwszej? Dzisiaj wydarzyła się taka sama sytuacja, boję się i obawiam, że mogę zajść w ciążę, ale również obawiam się tego, że druga tabletka może niekorzystnie wpłynąć na moje zdrowie. Informuję, że po zastosowaniu pierwszej nie odczuwalam żadnych skutków ubocznych, poza tym, że miałam bardzo ciepłą twarz.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tabletka ellaOne należy do antykoncepcji awaryjnej, która powinna być stosowana wyjątkowo w sytuacjach nagłych. Nie jest ona stałą formą antykoncepcji, dlatego też nie należy stosować jej zbyt często.

Przyjęcie drugiej tabletki ellaOne w tak krótkim czasie może doprowadzić do rozregulowania cyklu miesiączkowego oraz nasilenia działań niepożądanych. Jeśli mimo to rozważa Pani ponowne przyjęcie tabletki ellaOne w tym samym cyklu, to należy poradzić się w tej kwestii ginekologa.

Inne pytania z podobnej tematyki znajdzie Pani pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyjecie-wiecej-niz-jednej-tabletki-ellaone-w-jednym-cyklu-moze-byc-grozne, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwukrotne-przyjecie-ellaone-w-jednym-cyklu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-dwoch-tabletek-escapelle-w-jednym-cyklu-miesiaczkowym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.