Jak postępować w tej sytuacji aby nie doszło do zapłodnienia?

Witam serdecznie. W 7 dniu cyklu Współżyłam z mężem bez zabezpieczenia, po stosunku zdążyłam tabletke dzień po Escapelle. Po 6 dniach dostałam miesiączki, i znów odbył się stosunek, niestety prezerwatywa znowu pękła. Testy owulacyjne wychodzą pozytywnie. Tj 15dzien cyklu. Jak zaradzić aby ciazy nie było? Czy zastosowanie tabletek antykoncepcyjnych Yasminelle teraz ma sens? Prosze o odpowiedz
KOBIETA, 30 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tabletki antykoncepcyjne nie działają wstecz, a więc nie będą miały wpływu na stosunek seksualny, który już się odbył. W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się antykoncepcja awaryjna. Trzeba jednak pamiętać, że – jak sama nazwa wskazuje – stosuje się ją w wyjątkowych i awaryjnych sytuacjach.

Zażycie dwóch tabletek awaryjnych w jednym cyklu miesiączkowym może zaś doprowadzić do nasilenia działań niepożądanych. Proszę zgłosić się do ginekologa i poprosić go o dalsze zalecenia.

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami innych użytkowniczek:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-dwoch-tabletek-escapelle-w-jednym-cyklu-miesiaczkowym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-dwoch-tabletek-escapelle,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zazycie-ellaone-przed-stosunkiem-ochroni-przed-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.