Czy po szczepieniu na Covid mogę przyjąć Escapelle?

Czy po przyjęciu tydzień temu pierwszej dawki szczepionki na covid pfizer mogę przyjąć tabletkę "dzień po" escapelle. Czy istnieją przeciwwskazania do przyjęcia drugiej dawki.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Escapelle to tabletka, która znajduje zastosowanie w nagłych przypadkach. Aktualnie nie ma dostępnych badań ani informacji, które mówiłyby o interakcji między antykoncepcją hormonalną a szczepieniem przeciwko COVID-19.

W związku z tym nie ma przeciwwskazań do połknięcia tabletki awaryjnej przed przyjęciem drugiej dawki szczepienia. Potwierdzeniem są słowa naszego eksperta, które są odpowiedzią na inne pytanie użytkowniczki. Znajdzie je Pani po kliknięciu w poniższy link: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-tej-tabletce-moge-zaszczepic-sie-na-covid-19.

Zachęcamy również do lektury artykułu dotyczącego antykoncepcji hormonalnej w kontekście przebiegu koronawirusa. Oto link, który przekieruje Panią do tego tekstu: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-czy-antykoncepcja-zwieksza-ryzyko-ciezkiego-przebiegu-covid-19.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.