Czy mogę przerwać stosowanie tych leków na serce?

Z bólem w klatce piersiowej w marcu zabrało mnie pogotowie na oddział kardiologi, po koronografii nic poważnego nie stwierdzono, ale przepisano mi leki: 1x tritace 5mg i romazic 25mg też 1x dziennie oraz acard 75mg 1x dziennie na rok czasu. Mam lekkie zawroty głowy i ciężką w czole, czasem czuję lekkie kłócie w okolicy serca, przy wdechu może jest stresowe? Ciśnienie mierzę 2 x dziennie jest w granicach 138/85 do 124/65 , normalnie funkcjonuję trochę ćwiczę bo mam nadwagę , staram się lekko i różnicowo odżywiać.Czy mogę przerwać leki? zobaczyć jak się będę czuć? Może lepiej? Proszę o poradę . Do specjalisty podają terminy dopiero na listopad.
KOBIETA, 61 LAT 12 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Nie jest wskazane aby odstawiać leki bez konsultacji z lekarzem prowadzącym leczenie.

Ze względu na odległe terminy do specjalisty to zalecał bym wizytę stacjonarną u swojego lekarza pierwszego kontaktu który jest tym lekarzem który do czasu wizyty u specjalisty powinien się Panią zająć na wizycie stacjonarnej wykonć badanie przedmiotowe oraz odpowiednią diagnostykę z badaniem spoczunkowym EKG i ustaleniem leczenia do czasu wizyty u specjalisty.

Pozdrawiam