Czy mogę przestać brać tabletki i przyspieszyć krwawienie przed wyjazdem?

Witam, od trzech lat przyjmuję regularnie tabletki antykoncepcyjne (microcygnon). Za tydzień mam ważny wyjazd i w dzień wyjazdu powinno się pojawić u mnie krwawienie z odstawienia na 7-dniową przerwę tabletek antykoncepcyjnych.. Niegdyś byłam w podobnej sytuacji, wiec nie zrobiłam 7-dniowej prezrwy przyjmując kolejne tabletki. Efekt był taki, że okresu owszem nie miałam, ale za to przez prawie miesiąc miałam niewygodne plamienia. Na dzień dzisiejszy zostalo mi 5 tabletek w blistrze. Czy mogę przestać je brac i tym samym przyspieszyć krwawienie? Jak wtedy wygląda sprawa z zabezpieczeniem podczas stosunku?

Lek. Tomasz Budlewski

Zabezpieczenia będzie osłabione i nie będzie działać , proszę zgłosić się do ginekologa celem ustaleni optymalnego postępowania