Czy mogę starać się o dziecko, jeżeli mam tarczycę poza normą?

Witam,
mam 21 lat i chciałabym wraz z mężem mieć dziecko, ale problem jest taki, że mam tarczycę ponad normę i nie wiem, czy to wpłynie na rozwój dziecka? A poza tym, kiedy najlepiej współżyć, aby mieć dziecko, w jakie dni, czy 3 dni po okresie, czy może później?
Jeżeli bolą mnie jajniki po współżyciu, to czy mam zaburzenia hormonalne spowodowane tą właśnie o to tarczycą?
Proszę o odpowiedź, za co z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Nieprawidłowa czynność tarczycy może mieć niekorzystny wpływ na ciążę, dlatego przed rozpoczęciem starań o dziecko warto zdiagnozować dokładnie zaburzenie funkcji tarczycy i poprzez odpowiednie leczenie wyrównać czynność tarczycy do prawidłowej.
Jeśli chodzi o dni płodne, to uważa się, że w przypadku cykli o długości 28 do 32 dni, dni płodne przypadają na czas między 8 a 21 dniem cyklu.
Istnieją testy owulacyjne, które pozwalają ocenić dzień na który przypada owulacja. Być może ból w okolicy jajników jest spowodowany odmienną przyczyną, warto skonsultować problem z ginekologiem.
Proponuję skonsultować problem nieprawidłowych wyników badań dotyczących tarczycy z endokrynologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl