Czy mogę uprawiać seks bez zabezpieczeń po menopauzie?

Mam 50 lat ostatnio wystąpiły u mnie objawy świadczące o menopauzie(uderzenia gorąca).Wykonałam badania oto wyniki :FSH 101,8pmol/l LH 61,2mlU/ml estradiol 19,0pmol/l progesteron III 0,64nmol/l TSH 3,960ulU/ml glukoza 5,48mmol/l lipidogram: trójglicerydy 0,70 mmol/l cholesterol 4,18 mmol/l HDL cholesterol 1,51 mmol/l HDL% 36% LDL 2,35mmol/l wskażnik aterogenny 1,8. Czy to już menopauza czy mogę jeszcze zajść w ciążę i czy mogę uprawiać seks bez zabezpieczeń

Lek. Tomasz Budlewski

Co do ciąży raczej mało prawdopodobne lecz bez podania ńirm powyższych badań nie mozna sie wypoowiedziec. Proszę zgłosić sie do lekarza ginekologa.