Czy mogę zrobić badania hormonalne z krwi?

Witam. Mam 20 lat, od ok 4-5 miesięcy mam nieregularny okres. Wcześniej miałam co 28 dni i krwawienie trwało 5 dni. Od ok 4-5 miesięcy mam nieregularne cykle okres dostaje różnie czasem co 28 dni a czasem co 30 a nawet co 35 dni, krwawienie trwa raz 3 dni a ostatnio krwawiłam 7 dni. Krwawienie ani obfite ani skąpe -takie normalne jak zawsze. Ból brzucha w pierwszym dniu tak jak zawsze miałam, więc to się nie zmieniło. Od tego czasu również bardzo przytyłam, np w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przytyłam 4 kg. Od 6 lat biore leki antydepresyjne. Pięć miesięcy temu miałam zmieniony lek na Dutilox 30 mg 1x1, zauważyłam że od tej pory zaczęły się moje problemy z okresem ale psychiatra mówi że ten lek nie powoduje zaburzeń miesiączkowania, że po tym leku powinnam chudnąć a ja tyje w oczach. Rówież biorę od dawna Trittico Cr 150 mg 1x1. Czy mogę zrobić badania hormonalne z krwi? Co może mi dolegać? Nigdy nie byłam u ginekologa. Proszę o radę. Pozdrawiam.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalistą endokrynologii ginekologicznej.