Czy mogło dojść do pojawienia się ciąży pozamacicznej?

Dobry wieczór. Mój problem to : Nieregularny okres dwa razy brałam luteinę bo pęcherzyk nie pękł, dodam że, nie było współżycia. Teraz okres powinnam mieć na początku listopada gdzie doszło do współżycia 1 listopada,jest 14.11.2022 a okresu brak. Byłam u ginekologa,jajniki czyste,nic nie widać (ciąża), pojawia się plamienie nic więcej, brałam antybiotyk 11,12,13listopad. Czy możliwa jest ciąża pozamaciczna. Pani doktor kazała zrobić beta HCG. Czy czekać czy zrobić badanie? Zgłupiałam bo nigdy nie miałam problemu z okresem poza tym teraz od czerwca do teraz z czymś jest problem

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę oznaczyć poziom beta-HCG, zgodnie z zaleceniami lekarza. Badanie gonadotropiny kosmówkowej da Pani odpowiedź, czy doszło do zapłodnienia. Jest ono bardziej wiarygodne od domowego testu ciążowego. Trzeba je jednak wykonać w laboratorium. Każdy wynik powyżej 5 mlU/ml będzie oznaczał, że zaszła Pani w ciążę.

To, czy jest to ciąża fizjologiczna czy ciąża pozamaciczna określa wyłącznie lekarz podczas badania ultrasonograficznego. Badanie beta-HCG wykrywa jedynie obecność ciąży, a nie jej rodzaj.

Więcej informacji na temat ciąży pozamacicznej znajdzie Pani w naszym artykule pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/ciaza-pozamaciczna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.