Czy mogło dojść fo działań niepożądanych?

Dzień dobry, Poinformowana przez farmaceutę i lekarza POZ w mojej aptece, że Oleomint nie ma wpływu na Nuvaring, stosowałam 1 tabletkę dziennie Oleomint (najmniejsza dawka) przez okres 16 dni (zalecane są 1-2 tabletki / 2-3 razy na dobę). Czy w takim przypadku mogło dojść do działań niepożądanych ? Jeśli to istotne to zaczęłam stosować Oleomint na 5 dni przed wyjęciem krążka, przez czas 7 dniowej przerwy (krwawienie wystąpiło jak zawsze) oraz 4 dni po włożeniu nowego krążka.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Oleomint nie ma wpływu na stosowaną przez Panią antykoncepcję, nawet gdyby była to doustna antykoncepcja hormonalna – mięta nie powoduje zaburzeń wchłaniania hormonów z leku.

W przypadku Nuvaring tym bardziej nie ma Pani powodów do obaw – nie musi się Pani bać ani osłabienia skuteczności antykoncepcji, ani wystąpienia działań niepożądanych. Natomiast proszę pamiętać, że stosowanie jakiegokolwiek leku czy suplementu diety może powodować skutki uboczne, co ma związek m.in. z indywidualną wrażliwością pacjenta na daną substancję.

Jeżeli zatem stosowanie Oleomint wywołało u Pani jakieś skutki uboczne, proszę odstawić lek i skonsultować się z internistą z przychodni POZ.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.