Czy można przyjmować kreatynę, jeśli się stosuje te tabletki?

Witam mam pytanie czy można przyjmować kreatynę jeśli stosuje tabletki antykoncepcyjne vibin mini? Czy kreatyna nie spowoduje zaburzenia działania?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

może Pani stosować kreatynę jako suplement diety, ale proszę pamiętać o odpowiednim dawkowaniu. Choć istnieje szereg zalet tego specyfiku, to nieumiejętnie dawkowany może być szkodliwy – w Pani przypadku spowodowanie ewentualnych problemów trawiennych (biegunki) może wpływać negatywnie na działanie antykoncepcji hormonalnej. Zachęcam do lektury artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-stosowania-kreatyny-dawkowanie-dolegliwosci.

Warto również zachować kilkugodzinny odstęp czasowy pomiędzy zażyciem pigułki antykoncepcyjnej a jakimkolwiek suplementem diety lub lekiem, by nic nie utrudniało wchłonięcia hormonu do krwi. Proszę także zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-bialka-i-kreatyny-podczas-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.