Czy mój organizm trawi mak?

Moje pytanie dotyczy maku. Kupuje go w postaci zmielonej i zjadam go sporo. Otóż czy on jest strawialny? W stolcu widzę wyraźnie mak i nie wiem czy to po prostu ten makowy błonnik, którego przecież ma sporo czy moze ja go nie trawie i nic z tego wapnia i witamin rozp. w tłuszczach nie przyswajam. Zaznaczę, że jem go nie dla blonnika ani przeczyszczenia ale zależy mi bardzo na wapniu bo przez brak przytarczyc musze suplementować wapń i inne i też zwyczajnie mi smakuje :)

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać badania i sprawdzać poziom we krwi. W pewnym stopniu może być niestrawiony