Jakie mam stosować suplementy będąc wegetarianką?

Dzień dobry mam pytanie odnoście suplementacji witamin. Mogę powiedzieć ze jestem w połowie wegetarianką , jem nabiał i ryby ( nie spożywam jedynie mięsa czerwonego, kurczaka, indyka itp). Moje pytanie jest takie, jakie witaminy najlepiej suplementować i czy z witamin może być np suplement diety falvit?

Polecam wykonać oznaczenie stężenia jonów (magnez, wapń, potas) oraz witaminy D i w razie zbyt niskich stężeń w/w substancji rozpocząć suplementację.

Jeżeli nie stwierdzono niedoborów substancji mineralnych to wystarczy witamina B12. Jedząc ryby i nabiał dostarcza sobie Pani wapnia i kwasów tłuszczowych z grup OMEGA, których często brakuje w dietach wege.

Polecam wykonać oznaczenie stężenia jonów (magnez, wapń, potas) oraz witaminy D i w razie zbyt niskich stężeń w/w substancji rozpocząć suplementację.