Czy moja ciąża może się dobrze rozwijać?

Dzień dobry. Ostatnią miesiączkę miałam 7 lipca, w ubiegły piątek zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywny. Zrobiłam także badania z krwi HCG, wynik to 411. Wczoraj miałam pierwszą wizytę ciążową u ginekologa, który w usg nie stwierdził jeszcze obecności pęcherzyka. Wczoraj licząc ciążę od ostatniej miesiączki było 4 tygodnie i 5 dni. Dziś przypomniałam sobie, że 31 lipca, tj. w teoretycznym 3. tygodniu ciąży byłam w parku trampolin, w czasie skakania wypłynęła ze mnie znaczną ilość wydzieliny, sądziłam że to może być sperma po nocnym stosunku, ale teraz myślę, że to mogło być takie wczesne poronienie. Czy mogę prosić o poradę w tej kwestii, na ile jest to możliwe, że było to poronienie, i po czasie wyszedł mi test i HCG wskazujące na ciążę, a na ile mogę się spodziewać, że jest ok, tylko po prostu jeszcze za wcześnie, by był widoczny pęcherzyk w usg. Kolejną wizytę mam za 2 tygodnie, bardzo mnie ten temat stresuje. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zazwyczaj pęcherzyk ciążowy staje się widoczny podczas badania USG w okolicach 4-5. tygodnia ciąży. W związku z tym w Pani przypadku mogło być jeszcze za wcześnie, aby go wykryć i w tym celu zaleca się powtórzenie badania za dwa tygodnie.

W ciąży zaobserwować można zwiększenie ilości wydzieliny z pochwy i nie jest to niczym niepokojącym. Jeśli jest ona bezwonna i ma jednolitą konsystencję, to nie ma powodów do obaw.

W związku z tym wydzielina, którą Pani zaobserwowała podczas skakania mogła być fizjologicznym objawem ciąży. Poronieniu najczęściej towarzyszą dodatkowe objawy, takie jak silne bóle brzucha i krwawienie. Proszę więc cierpliwie poczekać na kolejne badanie ginekologiczne, które z pewnością wiele wyjaśni.

Zachęcamy do przeczytania artykułu opisującego to, jak powinien wyglądać prawidłowy śluz w ciąży:

https://portal.abczdrowie.pl/sluz-w-ciazy-rodzaj-nieprawidlowosci.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-duza-ilosc-wydzieliny-w-pochwie-ciezarnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mniejsza-ilosc-sluzu-na-poczatku-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.