Czy moje objawy mogą sugerować anemię?

Witam. Jestem kobieta, mam 28 lat. 2 lata temu urodziłam córeczkę i od czasu porodu nie najlepiej się czuję. Nie wiem czy powinnam się martwić, ale ciągle czuję się zmęczona, chodzę senna, najlepiej to spałabym bez przerwy. Bardzo często czuję na dłoniach i nogach jak pękają mi naczynka, niekiedy pozostaje po nich ślad. Ból głowy staje się coraz częstszy, a niekiedy bywa strasznie silny, nie ma dnia żebym nie była zdenerwowana, stres to moje drugie ja. W sferze intymnej też nie najlepiej, bo przestałam mieć ochotę na jakiekolwiek czułości i zbliżenia z partnerem. Nie wiem co powinnam robić, gdzie się udać? Nie mieszkam w kraju i tym bardziej jest mi ciężko. Tutaj lekarze nie podchodzą do problemu tak jak w Polsce, dlatego proszę o poradę. Z góry bardzo dziękuję

Witam serdecznie!

Pani objawy są typowe dla niedoczynności tarczycy. Do rozważenia są także inne zaburzenia hormonalne, anemia czy niedobory żywieniowe, W celu jej potwierdzenia konieczne jest oznaczenie hormonów tarczycy. Niestety nie odpowiem Pani na pytanie, gdzie może się Pani skierować w celu wykonania wszelkich niezbędnych badań. W Polsce kazałabym Pani udać się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam