Jak leczyć anemię po operacji bariatrycznej?

Witam, 11 lat temu przeszłam operację bariatryczna - gastric by-pass. Przez 10 lat było cudownie. Od roku zaczęłam źle się czuć - drżenie rąk, suchość skóry bardzo silne zawroty głowy, zaburzenia widzenia. Po badaniach u lekarza pierwszego kontaktu - anemia, niedokrwistość. Dostałam żelazo z kwasem foliowym. Minęło kilka miesięcy i jest jeszcze gorzej. NIE mogę pracować! Spać, mam problemy z oddychaniem. A moja lekarka nie widzi problemu i twierdzi, że anemie leczy się latami. NIE wiem co mam robić, a nie stać mnie z najniższej krajowej na prywatne badania i wizyty. Proszę o poradę. Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam. Monika S.

Konieczna pełna konsultacja!!! Po operacjach bariatrycznych często obserwowana anemia, niedobory witaminowe spowodowane ograniczeniem powierzchni wchłaniania w żołądku etc... Dalsza diagnostyka! badania krwi, morfol, Fe, ferrytyna, ale też poziom witaminy B12 !!, vit D; Ocena tarczycy: TSH, FT4, ATPO ; Ocena poziomu glukozy i insuliny, na czczo i po obciązeniu glukozą i inne.
Internista, endokrynolog; Jaki ogólny stan zdrowia, inne obciążenia chorobowe? Jaka obecna waga ciała, tryb życia, nastrój, sen? Do interpretacji klinicznej. Konieczna pełna konsultacja neurologiczna , z całą dokumentacją . Pozdrawiam i zapraszam
Badania żołądka i przewodu pokarmowego!!