Czy moje objawy są spowodowane stresem?

Dzień dobry, mam insulinooporność, stosuję codziennie dwie tabletki Glucophage xr 1000 wieczorem, jestem osobą, która stresuje się wieloma rzeczami i myślę, że mogę mieć nerwicę. Od tygodnia czuję delikatny ból z lewej strony klatki piersiowej, nie ciągły, pojawia się w bliżej nieokreślonych momentach, zazwyczaj jak o nim pomyślę. Ostatnio zdarzył mi się ból taki piekący, również nie silny, ale odczuwalny, nasilający się gdy o nim pomyślałam, czy to możliwe, że są to jakieś nerwobóle ? Nigdy nie miałam problemów z sercem, w rodzinie również ich nie było, stresuje mnie ten ból, ale mam wrażenie, że pojawia się kiedy tylko przypomnę sobie, że długo już mnie nie bolało. Pod koniec listopada byłam u endokrynologa, sprawdził badania ( glukozę, insulinę i prolaktynę ), osłuchał, zrobił USG tarczycy i nie zauważył nic niepokojącego jeśli chodzi o serce. Czy te objawy mogą wynikać z jakiejś nerwicy lub stresu? Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 22 LAT 5 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Opisane objawy mogą mieć różne podłoże np nerwicą, zmiany w kręgosłupie piersiowym, górny odcinek pokarmowy.

W pierwszej kolejności zalecał bym wizytę u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego aby wykluczyć schorzenie sercowo naczyniowego. Jeśli okaże się, że jest w porządku lekarz zleci odpowiednią diagnostykę laboratoryjną, obrazową lub skieruje na konsultację do odpowiedniego specjalisty np psychologa klinicznego lub psychiatry albo neurologa, ortopedy to wszystko zależy również od przeprowadzonego badania fizykalnego i porównanie z objawami klinicznymi.

Pozdrawiam