Czy możliwa jest choroba neurologiczna przy nadciśnieniu?

Witam, od około 2 miesięcy mam zdiagnozowane nadciśnienie tętnicze oraz tachykardie zatokową. Przyjmuje 2x5mg Amlozku na dobę, lecz nadal mam skoki ciśnienia do wartości około 170/100. Podczas skoków występuje jeden powtarzający się objaw, mianowicie dostaje uczucia wybuchu impulsów elektrycznych do wszystkich części ciała, czuję pulsujący ból w nogach, rękach i na klatce piersiowej w postaci uderzenia prądu, mięśnie zaczynają być bardzo spięte i zaczynam mieć problem z oddychaniem. Czy objawy są typowe dla nerwicy (?) czy może to być poważne schorzenie neurologiczne?

Lek. Paweł Szadkowski

Wymaga pan oceny kardiologa i odpowiedniego leczenia. Ww. objawy mogą mieć przyczynę nerwicową, ale wymaga to również odpowiedniej diagnostyki różnicowej przyczyn internistycznych.