Czy możliwa jest ciąża podczas stosowania Atywii?

Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne atywia daily. Systematycznie, bez pomijania tak jak powinnam. Do tej pory używaliśmy dodatkowo prezerwatywy podczas stosunku natomiast dwa dni temu nie używaliśmy prezerwatywy. Nie doszło do wytrysku w środku. Po dwóch dniach dalej boli mnie brzuch czasami. Czy to mizliwe ze mogło dojść do zaplodnienia?
KOBIETA, 21 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli systematycznie i poprawnie przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne, a dodatkowo nie doszło do wytrysku w trakcie stosunku, szansa na zajście w ciążę jest praktycznie niemożliwa. Antykoncepcja hormonalna, jeżeli jest stosowana prawidłowo, jest bardzo skuteczną metodą zapobiegania ciąży.

Ból brzucha po stosunku może być wynikiem wielu różnych czynników i nie zawsze ma związek z ciążą. Może to być spowodowane np. infekcją, zmęczeniem, napięciem mięśniowym lub innymi problemami zdrowotnymi. Jeśli ból utrzymuje się i jest uciążliwy, warto skonsultować się z lekarzem w celu dokładnej diagnozy i wykluczenia innych potencjalnych przyczyn.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-przeciwwskazania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.