Czy możliwe jest uszkodzenie kolana?
Dzien dobry, Maz biegnac przewrocil sie, wstal zaczal dalej isc i stwierdzil ze kolano go boli. Od razu pojechal ns SOR, gdzie lekarz zrobil rtg w karcie napisal naderwanie wiezadel(badanie na stojaco kolano nie uciekslo) i kazal okladac noge lodem i zglosic sie do ortopedy za tydzien. Po tygodniu maz ns wizycie u ortopedy uslyszal, ze sa przypuszczenia zerwania wiezadel i skierowal na rezonans, twierdzil ze kolsno ucieka(badanie na lezaco) Maz na poczatku nie mogl podniesc zgietej nogi do gory ale po kilku dniach juz mogl, kolano boli ale jakby od spodu po lewej stronie w kierunku lydki(lewe kolano) opuchlizny wogole nie bylo badz minimalna niezauwazalna golym okiem, krwiaka ani siniska rowniez nie. Maz nie odczuwa niestsbilnosci ani uciekania. Bardzo prosze o odpowiedz co to moze byc, bsrdzo sie martwimy.

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Ortopeda stwierdził podejrzenie zerwania więzadeł kolana. Żeby to potwierdzić, lub wykluczyć konieczne jest wykonanie zleconego badania rezonansem magnetycznym. Wynik musi następnie ocenić ortopeda, który zdecyduje o dalszym leczeniu. Pozdrawiam!