Czy możliwe jest zakażenie pneumokokiem u 6-latka?

Witam . Syn mój ma 6 lat . Często choruje - po badaniach wyszło ze ma zespół zatokowo-oskrzelowy zainfekowany pneumokokiem oraz bardzo niska odporność . Dokuczają mu bardzo zatoki, od 3 dni ma katar wydzielina gęsta żółta z krwią , kaszel , boli go czoło , gorączka 39 stopni , wymiotuje gdy wypije chodź trochę wody a dziś o 1 w nocy nawet robił kupę ale taka biegunkową taka rzadka co nigdy w nocy on kupy nie robił .. czy to wszystko jest od zatok ? Czy pneumokoki ? Byliśmy u lekarza ale ma przepisane tylko syropy przeciwgorączkowe i odkrztusne na kaszel i inhalacje ale po 3 dniach nie widzę poprawy . Czy potrzebny będzie już w tym przypadku antybiotyk ?

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wizytę u pediatry, który zbada syna i zdecyduje o leczeniu. Konieczne może być zastosowanie antybiotykoterapii. Pozdrawiam!