Czy możliwe, że antykoncepcja nie będzie skuteczna?

Dzień Dobry biorę tabletki vibini mini i osttanio jak otwierałam jedna to zobaczyłam że jest ukruszona ale zjadłam ja a teraz boje się że antykoncepcja nie będzie zachowana.Jak to jest?
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Nie powinno się używać tabletek uszkodzonych,ponieważ nie jest wiadomo,czy jest to wada fabryczna,czy też użytkownik tabletek mógł przyczynić się do ukruszenia tabletki.

Zawsze w takiej sytuacji proszę sprawdzić reszta tabletek,czy nie widać uszkodzenia.

Następnym razem jeśli będzie taka sytuacja,to proszę przyjąć tabletkę z opakowania awaryjnego.

Proszę stosować dodatkową antykoncepcję.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska