Czy można brać Betaserc albo Cavinton w ciąży?

Witam, jestem w 31tc, ale w 27tc trafiłam do szpitala z oczopląsem, ciągłymi wymiotami i zawrotami głowy. Wezwano lekarza neurologa, po wywiadzie i podstawowych badaniach stwierdził że to zapalenie nerwu przedsionkowego. Od tamtej pory nadal mam zawroty głowy, nasilił się stres bo nie daje juz rady. Czy można brac Betaserc albo Cavinton w ciąży (Cavinton brałam juz kiedys i pomagał). ? A Vertigoheel? Muszę się zacząć leczyć gdyż przez pół miesiąca jestem sama w domu, zdana tylko na siebie.

Dzie dobry, pytanie należy zadać lekarzowi ginekologowi prowadzącemu ciążę oraz neurologowi. Wszelkie leki przyjmowane w ciąży powinny być konsultowane z lekarzem, a ich przepisanie uwarunkowane jest większą spodziewaną korzyścią niż potencjalnym ryzykiem. Pozdrawiam Bartłomiej Kałużny