Czy można łączyć Acard i czosnek?

Czy podczas stosowania tabletek acard mogę jeść jeden lub dwa ząbki czosnku?? Czy nie rozrzedi za dużo krwi?
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Acard ma właściwości rozrzedzające krew. Zmniejsza on zdolność krwi do krzepnięcia i stosuje się go w celu zmniejszenia ryzyka zakrzepów, zawału serca i udaru.

Natomiast czosnek to naturalny środek wpływający na układ krążenia. W niektórych badaniach wykazano, że czosnek może wpływać na rozrzedzenie krwi i zmniejszyć jej krzepliwość, ale efekty te nie są tak silne jak w przypadku leków.

Musi Pan mieć jednak na uwadze, że stosowanie leków przeciwzakrzepowych w połączeniu z czosnkiem może spowodować nadmierne rozrzedzenie krwi, co będzie skutkowało problemami zdrowotnymi.

Umiarkowana konsumpcja czosnku nie powinna powodować negatywnych objawów, jednak nie powinien Pan go spożywać codziennie i w dużych ilościach.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-stosujac-ten-lek-moge-jesc-czosnek

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.