Czy można mieć okres jeden dzień w przerwie 7-dniowej?

Witam, mam takie pytanie, brałam tabletki 21 dni i w 7-dniowej przerwie dostałam krwawienie tylko przez jeden dzień. Czy to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W przypadku przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych krwawienia zazwyczaj są mniej obfite i krótsze niż miesiączka. Dlatego może to być krwawienie jednodniowe.
Zawsze w przypadkach wątpliwych należy wykluczyć ciążę przed kolejnym opakowaniem tabletek.

Pozdrawiam