Czy można obniżyć progesteron i podwyższyć libido?

Przez pół roku brałem Fevarin na depresję - obecnie od miesiąca już nie biorę. Po odstawieniu Fevarinu moje libido spadło niemal do zera (brak podniecenia). Psychiatra przepisał mi Wellbutrin XR na poprawę libido,które mam brać przez miesiąc. Biorę ten lek już blisko tydzień i na razie nie widzę poprawy. Zanim zacząłem brać Wellbutrin zrobiłem sobie też badania hormonalne i wyszedł mi bardzo wysoki Progesteron (0,323 ng/ml przy normie 0,05 - 0,149). Czy da się go obniżyć i podwyższyć libido?

Szanowny Panie,

uważam, że tutaj mógłby szerzej wypowiedzieć się endokrynolog. Zachęcam także do wizyty u seksuologa lub psychologa, z którym mógłby Pan porozmawiać o swoim problemie i sprawdzić z czego on może wynikać.

Pozdrawiam serdecznie!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl