Spadek libido po leku na zespół jelita drażliwego a przepisanie Wellbutrin XR

Witam serdecznie. Mam pytanie ponieważ zażywam Sulpiryd Teva 200mg na dobę na zespół jelita drazliwego. Poprawa jest lecz libido spadło do zera. I psychiatra zapisał mi dzisiaj Wellbutrin xr 150mg na dzień. I mam pytanie czy to pomoże w moim problemie z przywróceniem libido do właściwego stanu?

Sulpiryd podnosi poziom prolaktyny, w efekcie obniża się poziom libido. Wellbutrin jest skuteczny w postępowaniu, gdy spadek libido wywoływany jest w innym mechanizmie. Obawiam się,że bez odstawienia Sulpirydu nie uzyska Pan poprawy w tym zakresie.

Jest spora szansa, że pomoże.
Warto rozważyć równoległą terapię u psychoterapeuty, być może zapotrzebowanie na leki z powodu dysfunkcji układu pokarmowego spadnie.
Korzystna bywa często także wizyta u lekarza dietetyka.
Pozdrawiam i życzę poprawy samopoczucia.
JW, blog.seksuologia.com