Zespół jelita drażliwego i problemy psychiczne

Zdiagnozowano u mnie zespół jelita drazliwego. Niestety w związku z tym wystepują u mnie problemy psychiczne. Lęki, okresy depresji, kołatanie serca, podwyższone tętno. Dobrze się czuję przy obniżonym cisnieniu ok 90/70. Wiem, że powinnam się udać do psychaitry, ale nie wiem jak prawidłowo naświetlić mu problem. Bardzo dokuczliwa jest również bezzsenność.

Psychiatra po ogólnym nakreśleniu trudności, pomoże także pytaniami go doprecyzować. Zachęcam także do podjęcia psychoterapii- pomogą ona przyjrzeć się i poradzić sobie z przyczynami trudności (leki maja wpływ jedynie na objawy).

Proszę się przełamać i udać do psychiatry, skoro Pani wie, że powinna to zrobić. Odwagi! Na wizycie opowie Pani prostymi słowami o objawach, uczuciach. To rolą psychiatry jest odpowiednio prowadzić rozmowę.
Zaznaczę jeszcze, że zespół jelita drażliwego jest chorobą częstą przy zaburzeniach nastroju. Jedno napędza drugie - błędne koło. Pora je przerwać, a objawy zaczną mijać.