Czy można przesunąć miesiączkę tabletkami antykoncepcyjnymi?

Czy można przesunąć miesiączkę tabletkami antykoncepcyjnymi? Chciałabym przyjąć dwa opakowania pod rząd nie robiąc przerwy bo akurat w czasie urlopu wypada mi miesiączka.Czy może nieść to za sobą jakieś niepożądane i długotrwałe skutki w moim organizmie?

Lek. Paweł Szadkowski

Można skrócić jeden cykl miesięczny rozpoczynając wcześniej nowe opakowanie. Jeśli znacznie skróci się przerwę w stosowaniu tabletek (na przykład do 3 dni lub krócej, czyli tak, jak chce Pani), w tym czasie krwawienie z odstawienia może nie wystąpić wcale. W czasie stosowania kolejnego opakowania tabletek może wystąpić plamienie
lub krwawienie międzymiesiączkowe, ale oczywiście nie musi. Nie będzie to miało długotrwałych skutków, jedynie może dojść do rozregulowania cyklu.