Czy można równocześnie stosować leki Duomox, Metronidazol i Fluconazol?

witam proszę o odpowiedz czy lek duomox , metronidazol i fluconazol w dawce 100mg controloc mogą być stosowane równocześnie. wczoraj zadałam to pytanie ale nie dostałam konkretnej odpowiedzi, Mam bakterie Helicobacter / lekarz stwierdził po standardowym badaniu gastroskopii/- test ureazowy- słabo dodatni. dziekuje

Witam.

Tak, można stosować te leki razem.

Przy czym zachodzi niewielka, mało znacząca, interakcja pomiędzy fluconazolem a pantoprazolem (controloc).

Fluconazol zwiększa efekt działania pantoprazolu, poprzez wpływ na metabolizm enzymów wątrobowych.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org