Czy można uciec przed pragnieniem śmierci?

Jestem w takim wieku iż nie powinnam chcieć umrzeć, ale od przeszło roku wszystko wali mi się na głowę. Jestem w takim dołku psychicznym, że kilka razy miałam chęć wziąć środki nasenne i zasnąć na zawsze, ale wtedy staje mi przed oczami moja koleżanka, która już nie żyje i krzyczy na mnie i jakbym się budziła. Do cholery, mam dzieci, dom, męża, a nikt nie widzi, że ja walczę sama ze sobą? Gdzie iść, jak sobie pomóc?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Pani problemy należałoby przede wszystkim skonsultować z lekarzem psychiatrą i zastosować się do jego zaleceń. Warto również, by skorzystała Pani z pomocy psychoterapeuty i rozpoczęła pracę nad swoimi problemami. Pomoc psychologa może być niezbędna do poprawy samopoczucia i rozwiązania trudnych kwestii w Pani życiu.

Z mężem powinna Pani porozmawiać wprost na temat swoich myśli i problemów. On może nie zdawać sobie sprawy z tego, co się z Panią dzieje, jeśli Pani o tym nie mówi. Jeśli czuje się Pani samotna w swoich problemach, to warto się nimi podzielić z mężem.

Pozdrawiam