Czy można uznać to krwawienie za okres?

Ostatni okres 28.12 a kolejny powinien się pojawić 25.01. W międzyczasie 19.01 zaczęłam chorować i przyjmowałam antybiotyk Duomox przez 7 dni i wtedy miałam krwawienie jak przy okresie. Okresu który miał pojawić się 25.01 nie dostalam. Czy mozna uznać to krwawienie za okres? Staram się o dziecko wiec nie wiem jak obliczyć w tym wypadku dni płodne. P.s. Robiłam test ciążowy - negatywny.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w ulotce dotyczącej omawianego antybiotyku nie widnieje wzmianka, aby mógł on powodować krwawienia śródcykliczne. Można więc wnioskować, że miesiączka przyszła wcześniej i rozpoczął się kolejny cykl.

Przy planowaniu ciąży może Pani korzystać z testów owulacyjnych, które pomogą w dokładniejszym określeniu dni płodnych.

Więcej informacji o tym znajdzie Pani w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-owulacyjny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.