Czy mucha hiszpańska może zaszkodzić ciąży?

Może seksuolog pomoże? Chodzi o hiszpańską muche. Mam podejrzenia że mogę być w ciąży, na teście plytkowym wynik negatywny ale to po kilku dniach i tak nie wyjdzie. W internecue znalazlam opinie że nie wolno brać i a także że jest to nieszkodliwe i nie zagraża niczemu . Zazylam kilka kropel . Czy coś mogło to zaszkodzić? I o efektach ubocznych ogólnie dot zdrowiu też nic nie pisali jaka jest właściwie prawda z tym czy raz na jakiś czas będąc w ciąży można?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety nie mam możliwości obiektywnej oceny w tym momencie. Mechanizm działania afrodyzjaku polega na podrażnieniu narządów wewnętrznych człowieka (m. in. narządów płciowych), co powoduje ich przekrwienie. Nie jest to jednak bezpośrednie zagrożenia dla ciąży.

Witaj!
Właściwie nie powinno się zażywać żadnych specyfików pobudzających w czasie ciąży,dlatego proszę się wstrzymać z zażywaniem takiego specyfiku. Nie wiemy jaki wpływ ma to na dziecko, które rozwija się w łonie matki.Druga sprawa - to co pani daje zażywanie i co powoduje, na te pytania niech pani sobie odpowie. Z tym może zgłosić się pani do seksuologa. Pozdrawiam

Zarówno dieta, jak i wszelkie zażywane preparaty lecznicze, kosmetyczne i inne - wszystko to powinno być uzgadniane z lekarzem położnikiem prowadzącym. Inne postępowanie jest zachowaniem ryzykownym, a nawet nieodpowiedzialnym.
Okres ciąży to nie czas na pobieranie jakichkolwiek preparatów z sex-shopów! Bardzo proszę dbać o dziecko i o siebie. Pozdrawiam. JW, Poznań.