Czy na pewno byłam dostatecznie zabezpieczona?

W poniedziałek powinnam przyjąć ostatnią (21) tabletkę antykoncepcyjna, przyjmowałam zawsze o 22 godzinie, w tym dniu odbyła stosunek, jednak zamiast wziąć tabletkę w poniedziałek zdążyłam ja we wtorek o 14. Czy byłam zabezpieczona w tym dniu? Czy krwawienie przez to może się opóźnić?

Lek. Paweł Szadkowski

Minęło więcej, niż 12h, więc ochrona mogła być obniżona. Krwawienie może wystąpić z lekkim opóźnieniem.