Czy nalot na języku i nieprzyjemny oddech to wina refluksu?

Witam.Mam Zdjagnozowany refluks żoładkowo-przełykowy od 10 lat.Czeste katary , zapalenia gardła , krtani ,ostatnia gastroskopia wykazała NERD bez nadzerek.Jak zażywam IPP to mam biały jezyk , czasami przwchodzi w nalot taki gęsty na jezyki i podniebieniu.Od ipp mam wzdecia , żle trawie .Czy nalot na jezyku to od reflyuksu i niemiły oddech? czy od przwlekłego zapalenia zatok.?

Lek. Paweł Szadkowski

Rzadkim powikłaniem stosowania IPP może być drożdżyca przewodu pokarmowego. Sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego w celu zbadania i wykluczenia działań niepożądanych leczenia.