Czy nerwy i stres wpływają na podniesienie cholesterolu?

Dzień dobry . Mam pytanie odnośnie podwyższony cholesterolu ; czy nerwy i stres wpływają na podniesienie cholesterolu ? i drugie pytanie od jakiegoś czasu często boli mnie głowa ? czy to ma jakiś wpływ bo mnie głowa bolała bardzo bardzo rzadko . Dziękuję .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Stres, w bardzo niewielkiej komponencie może wpływać na podwyższony poziom cholesterolu. Proszę jednak pamiętać, że zasadniczą przyczyną jest nieprawidłowa dieta. A propos bólu głowy - wskazane jest dokładne zebranie wywiadu, zbadanie Pani/Pana (w tym kontrola ciśnienia) oraz zlecenie badań dodatkowych. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.