Obniżanie cholesterolu i problemy z oddychaniem

Witam mam prośbę próbuję od 3 m-cy zbić cholesterol ten zły trzymam dietę ale nic mi nie wychodzi a schudłam około 3 kilo bez odchudzania się ,ale pojawiły się problemy z zasypianiem i pije czerwona herbatę dziekuje pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli postępowanie żywieniowe/dietetyczne nie przynosi oczekiwanych rezultatów wskazane jest włączenie leczenia farmakologicznego (niewielka dawka statyny). Lek może Pani włączyć lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. A propos zaburzeń snu to nie wiązałabym ich z podwyższonym poziomem cholesterolu i odchudzaniem. W ramach terapii proszę spróbować pić przed snem melisę (działa uspokajająco i wyciszająco).