Nadwaga i podwyższony cholesterol u dziecka

witam.mam 10 lat,i wagę 42 kg. biegam w parku,ćwiczę,dzienne spacery na 2 km,i nic nie pomaga.co robić?pomocy!ma już cholesterol!
10 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,
Nadwaga jak i podwyższony poziom cholesterolu we krwi może być spowodowany błędami dietetycznymi jak również schorzeniami np. niedoczynność tarczycy, dlatego też nalezy wykonać badania krwi np. TSH, T4, anty -TPO, morfologię + bdananie ogólne moczu.
Zacznij zdrowo się odżywiać. Jedz regularnie posiłki co 3-4h, ale o małej objętości.
Ogranicz do minimum spożycie słodyczy, nie pij napojów gazowanych tj. cola, fanta, napojów energetycznych. Nie powinieneś spożywać także produktów bogatych w nasycone kwasy tłuszczowe np. mięso wieprzowe, herbatniki. Zamiast masła stosuj oliwę z oliwek lub olej lniany. Zapoznaj się z tym artykułem: http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania. Wprowadź zmiany w stylu życia. Ponadto zgłoś się z rodzicami do poradni dietetcznej w celi analizy błędów dietetycznych i opracowania szczegółowego jadłospisu. Pozdrawiam, Aneta Kościołek