Czy nie było zbyt wcześnie na wykonanie testu ciążowego?

Dzień dobry od grudnia nie stosuje antykoncepcji w celu starań o ciążę. Dwa okresy mialam dosc intensywne po odstawienu tabletek. W tym miesiącu okres byl opóźniony o 2 dni plus bylo na początku brązowe plamiemie i potem jaso różowy kolor miesiączki trwało to 4 dni. Plamienie bylo skąpe lub bardzo nikłe w porównaniu z dwoma poprzednimi. Test wykonałam na 4 dzień plamiemie wyszedl negatywny. Ale czy nie bylo za wcześnie na wykonanie testu?

Lek. Paweł Szadkowski

Test jest raczej wiarygodny, minęło już min. 10 dni od spodziewanej owulacji. Test oczywiście proszę powtórzyć np. po 2 dniach.