Czy ochrona jest już zapewniona od pierwszej tabletki?

Witam. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Biorę je od 20.11.2010. Okres dostałam o godzinie 15.00, tabletkę wzięłam o 20 i już o tej porze biorę do dziś. Po zażyciu 5. tabletki z pierwszego opakowania, kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy mogę być spokojna, że nie zajdę w ciąże? Co zrobić jeśli nie pojawi się krwawienie po odstawieniu? Mam się zaczynać martwić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyjęcie pierwszej tabletki w pierwszym dniu cyklu, tj. w 24 godziny od jej pojawienia gwarantuje pełną ochronę przed ciążą. Nie ma zatem powodu do niepokoju. Jednokrotne niepojawienie się krwawienia z odstawienia jest całkowicie dopuszczalne. Warto jednak zawsze wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego blistra.

Pozdrawiam